VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga
VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional
Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele” Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele”
Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania
A fost identificat momentul care a declanşat criza la Rapid. "Asta e realitatea" | VIDEO EXCLUSIV
Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap

VIDEO ǀ Radu Drăguşin, debut în tricoul Sampdoriei. Fundaşul român, la al doilea meci din carieră în Serie A

Stranieri Publicat pe 22 oct 2021

Radu Drăguşin a debutat pentru Sampdoria! Fundaşul român a fost trimis pe teren de antrenorul Roberto D'Aversa în partida din etapa a 9-a, cu Spezia, dar nu din primul minut. Apărătorul român a fost introdus în minutul 20, când Valerio Verre s-a accidentat şi nu a mai putut continua meciul.

Debutul a fost cu noroc pentru Drăguşin, ţinând cont de faptul că Sampdoria a câştigat cu 2-1. Reuşitele învingătorilor au venit în urma autogolului lui Gyasi, din minutul 15, şi golului lui Candreva, din minutul 36. Pe final, Spezia a dominat dar formaţia lui Drăguşin a reuşit să obţină a doua victorie în acest sezon de Serie A. Oaspeţii au punctat o singură dată, în minutul 90+5, prin Verde.

În urma succesului, Sampdoria a adunat 9 puncte şi a urcat, momentan, pe locul 13. Spezia e pe 17, cu 7 puncte. În runda a 10-a, Sampdoria va juca pe terenul Atalantei.

Pentru Drăguşin partida cu Spezia a fost a doua în Serie A din carieră. A mai prins un minut sezonul trecut, în tricoul lui Juventus.