Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită
"Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV "Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV
Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"
S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani
VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2 VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2

VIDEO | Repriză de coşmar pentru Ioan Hora: a ratat marea ocazie a campionatului, apoi s-a accidentat

UTA Arad Publicat pe 1 nov 2021

Ioan Hora (33 de ani) a avut parte de 34 de minute de coşmar în meciul UTA Arad - Chindia Târgovişte, transmis de Look Sport şi PrimaPlay.ro de la 17:30. Atacantul arădenilor a semnat una dintre marile ratări ale ultimilor ani în fotbalul românesc, a cerut un penalty pe care nu l-a primit, apoi a părăsit terenul accidentat şi a fost înlocuit cu Dangubic.

Seria negativă a început în minutul 17, când Roger a centrat din corner, Benga a prelungit pe spate, dar Hora a reuşit contraperformanţa de a rata din doi metri, trimiţând mingea peste poartă deşi nu era presat de nimeni.

În minutul 31, Hora a avut şansa revanşei, dar şutul său, din poziţie bună, a fost blocat cu mâna de fundaşul Paul Iacob. Fostul vârf de la FCSB a cerut penalty, însă aritrul Marian Barbu nu a găsit circumstanţele necesare şi a acordat doar lovitură de la colţul terenului.

La trei minute distanţă de la acel moment, Hora a ieşit de pe teren, acuzând probleme la coapsă, iar Laszlo Balint l-a înlocuit cu Dangubic.