VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

VIDEO | Sabrina Voinea a ratat de puţin o medalie în proba de sărituri, din cadrul europenelor

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2023

Gimnasta Sabrina Maneca Voinea s-a clasat pe locul 4, în finală la sărituri, la Campionatul European din Antalya.

La doar 15 ani, sportiva tricoloră a avut o medie de 13.083 puncte, după ce a fost notată cu 13.800 la prima săritură şi cu 12.366 la cea de-a doua. În calificări, Voinea a fost pe locul 5 (13.016).

Podiumul a fost ocupat, în ordine, de Coline Devillard (Franţa, 13.800), Asia D’Amato (Italia, 13.600), Lisa Vaelen (Belgia, 13.583).

În finalele pe aparate, România va mai fi reprezentată, duminică, de Ana Bărbosu – sol (în calificări 13.233, locul 7), Amalia Ghigoarţă – bârnă (13.133, locul 5), Sabrina Maneca Voinea – sol (13.700, locul 2). La masculin vor evolua Gabriel Burtanete - sărituri (14.700, locul 4) şi Andrei Muntean - paralele (14.633, locul 6).

În finalele la individual-compus, Ana Bărbosu şi Amalia Ghigoarţă au încheiat pe locurile 9, respectiv 19, iar la masculin, Gabriel Burtanete a fost pe locul 23, penultimul.

Echipele României s-au clasat pe locul 5 (feminin) şi locul 11 (masculin), ambele obţinând calificarea la Campionatul Mondial de la Antwerp.