Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

VIDEO | ”Submarinul galben” a fost la un penalty de podium în La Liga

La Liga Publicat pe 21 ian 2021

Villarreal a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-1), meciul disputat, miercuri, pe teren propriu, cu Granada, în etapa a XIX-a a campionatului spaniol LaLiga.

Au marcat: Pena 29', Gomez 65' (p) / Soldado 21', Kenedy 75'.

Paco Alcacer (Villarreal) a ratat un penalti, în minutul 90+2. La faza la care s-a dictat lovitura de la 11 metri, Yan Brice Eteki (Granada) a fost eliminat.

Tot miercuri au mai avut loc meciurile Betis Sevilla -  Celta Vigo, scor 2-1, şi Getafe - Huesca, scor 1-0.

Villarreal putea ajunge pe podium dacă se impunea în partida cu Granada. Însă după egalul înregistrat, "Submarinul" urcă de pe locul 5 pe locul 4, cu 33 de puncte, la egalitate cu FC Sevilla, de pe locul 5, şi după Atletico Madrid, 41 de puncte, Real Madrid, 37 de puncte, şi FC Barcelona, 34 de puncte.

Granada se menţine pe locul 7, cu 28 de puncte, după Real Sociedad, locul 6, cu 30 de puncte.