VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

VIDEO | Superb! A revenit după trei luni şi a marcat un gol spectaculos de ziua mamei sale

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 28 dec 2023

Brighton a învins Tottenham, scor 4-2, în penultimul meci al etapei cu numărul 19 din Premier League.

Golul partidei a fost semnat de Pervis Estupinan. Jucătorul din Ecuador a revenit pe teren în Premier League după trei luni. Estupinan a fost folosit ultima dată pe 30 septembrie, în partida pierdută de Brighton, scor 6-1, cu Aston Villa.

De atunci şi până pe 9 noiembrie, atunci când formaţia sa a jucat în Europa League cu Ajax, Estupinan nu a mai prins lotul. În meciul de la Amsterdam a intrat în minutul 65, dar a ieşit de pe teren, în urma unei accidentări, 12 minute mai târziu.

Acum, la trei luni de la ultima apariţie în Premier League, fundaşul s-a refăcut şi a intrat pe teren la pauza disputei cu Tottenham. Estupinan a marcat golul de 3-0 cu un şut de generic. Reuşita a coincis cu ziua mamei sale, căruia i-a dedicat golul.