VIDEO | „U” CLUJ ÎN PICAJ! ARDELENII AU AJUNS PE LOC RETROGRADABIL DUPĂ EȘECUL CU SCM GLORIA BUZĂU - LOOKSPORT
Liga II Noutăți Video

„U” Cluj nu se regăsește în acest început de sezon, iar rezultatele slabe nu au întârziat să apară. Ultimul dintre ele, chiar azi, cu SCM Gloria Buzău, scor 0-2. Astfel, dintr-o pretendentă la promovarea în Liga 1, „studenții” se văd acum pe un locul 17, retrogradabil.

SCM Gloria Buzău, care venea la Cluj din postura unui lider surprinzător, a deschis scorul în minutul 49, când Alexandru a transformat cu siguranță un penalty acordat după ce Berci îl faultase în careu pe Munteanu. Și tot oaspeții, și tot dintr-un penalty au marcat și golul al doilea, stabilind rezultatul final. Huiban a marcat din lovitură de pedeapsă în minutul 78 și a pus capăt oricărui suspans.

După acest nou eșec, al treilea din numai 4 meciuri, ”U” Cluj cade pe locul 17, retrogradabil, cu doar 3 puncte, în vreme ce buzoienii continuă să se afle în fruntea clasamentului cu 12 puncte din tot atâtea posibile.