”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ivan deschide scorul VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ivan deschide scorul
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol” Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol”
Luis Rubiales neagă faptul că la Federaţia Spaniolă de Fotbal s-ar fi comis nereguli Luis Rubiales neagă faptul că la Federaţia Spaniolă de Fotbal s-ar fi comis nereguli
VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani

VIDEO | Unirea Slobozia - Gloria Buzău 1-1! Gazdele au egalat pe final

Liga II Publicat pe 14 apr 2024

Unirea Slobozia a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Gloria Buzău, în etapa a patra din Liga II.

Pentru Unirea a marcat Afalna (82).

Golul echipei din Buzău a fost marcat de Chica-Rosa, în minutul 47.

În clasament, Unirea Slobozia este pe primul loc, cu 47 de puncte, iar Buzău este pe 5, cu 38 de puncte.

Unirea Slobozia - Gloria Buzău, 1-1, în direct la Prima Sport 1

Minutul 82. Goooollll Unirea Slobozia! Execuţie de senzaţie a lui Afalna, care şutează superb cu exteriorul, iar mingea se opreşte direct în vinclul porţii lui Greab!

Minutul 47. Goooollll Gloria Buzău! Perianu îl lansează pe poziţie viitoare pe Chică-Roşa, care îl învinge pe portarul Rusu!

Minutul 46. Şutul lui Afalna este respins de Greab, iar Purice nu reuşeşte să ajungă la balon pentru a-l trimite în poartă!

Minutul 9. Ocazie pentru Unirea Slobozia! Ionuţ Coadă caută vinclul porţii, însă portarul Greab are un reflex de zile mari şi respinge!

Minutul 1. A început partida!

____________________________________________________________________

Unirea Slobozia vine după înfrângerea din etapa trecută, scor 1-0, în faţa Corvinului Hunedoara şi se află pe primul loc în Liga 2, cu o partidă în plus faţă de Şelimbăr, aflată pe locul 2, la 3 puncte distanţă.

De cealaltă parte, Gloria Buzău se află pe locul 5 în play-off ligii secunde, după ce a obţinut două egaluri în primele două partide. Buzoienii vin după 1-1 în faţa lui CS Mioveni şi se află la 10 „lungimi” de adversara din acestă etapă.

Ultimul duel dintre cele două echipe s-a încheiat cu victoria Gloriei Buzău cu 1-0.