OFICIAL | Manuel Pellegrini, back in bussines! Antrenorul s-a întors în fotbal după 6 luni de pauză
Concurenţă pentru Simona: 11 jucătoare de top 30 WTA joacă la Palermo Concurenţă pentru Simona: 11 jucătoare de top 30 WTA joacă la Palermo
FCSB şi Craiova s-au zgârcit la bani, dar acum fotbalistul poate da lovitura. E dorit într-un campionat important şi se oferă câteva milioane de euro pentru el FCSB şi Craiova s-au zgârcit la bani, dar acum fotbalistul poate da lovitura. E dorit într-un campionat important şi se oferă câteva milioane de euro pentru el
Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav" Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav"
Elvir Koljic continuă la U Craiova: "«Dragonul» nostru a semnat un nou contract". Pe ce perioadă este valabil contractul Elvir Koljic continuă la U Craiova: "«Dragonul» nostru a semnat un nou contract". Pe ce perioadă este valabil contractul
VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi

VIDEO | VICTORIE DE SERVICIU. PSG TRECE LEJER DE AMIENS ŞI E LIDER LA 7 PUNCTE DE MARSEILLE

Video Publicat pe 22 dec 2019

PSG s-a impus clar, pe teren propriu, 4-1 cu Amiens, într-un meci transmis în direct în această seară de Look Sport 2. Mbappe a reuşit „dubla” în minutele 10 şi 65, iar Neymar (46) şi Icardi (84) au semnat golurile parizienilor. Pentru oaspeţi a marcat Mendoza (70).

După acest succes, PSG este pe primul loc cu 45 de puncte, la 7 lungimi în faţa ocupantei poziţiei secunde, Marseille. De cealaltă parte, adversara de azi a echipei din capitala Franţei, Amiens, se situează pe locul 18, antepenultimul, având 17 puncte.