Dominic Marcu lansează prima Tesla Model S Plaid de curse din Europa Dominic Marcu lansează prima Tesla Model S Plaid de curse din Europa
Sorin Lungu obţine prima sa victorie în Swift Cup, la capătul Raliului Harghitei Sorin Lungu obţine prima sa victorie în Swift Cup, la capătul Raliului Harghitei
VIDEO | Bayern - Real Madrid,0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Bayern - Real Madrid,0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Skjern - Dinamo 34-38. Campioana României obţine o calificare istorică în Final Four-ul European League VIDEO | Skjern - Dinamo 34-38. Campioana României obţine o calificare istorică în Final Four-ul European League
VIDEO | Campioana UBT Cluj se califică neînvinsă în acest sezon în finala Ligii Naţionale de Baschet VIDEO | Campioana UBT Cluj se califică neînvinsă în acest sezon în finala Ligii Naţionale de Baschet
Nu e Rapid! Marius Şumudică are pe masă o ofertă de neratat din Superliga Nu e Rapid! Marius Şumudică are pe masă o ofertă de neratat din Superliga

Capitolul la care Istvan Kovacs mai are de lucrat după partida Barcelona - PSG: „Acolo au fost probleme” | VIDEO EXCLUSIV

Fotbal Internațional Publicat pe 17 apr 2024

PSG a învins-o pe Barcelona, scor 4-1, marţi seară. În urma acestui succes, formaţia franceză s-a calificat în semifinalele Champions League, unde va da piept cu Borussia Dortmund.

Istvan Kovacs a fost unul dintre protagoniştii principali ai meciului din Spania. În minutul 29, la scorul de 1-0 pentru Barcelona, arbitrul român i-a acordat cartonaşul roşu lui Araujo.

Kovacs a fost luat în colimator de Xavi, tehnicianul Barcelonei, care a fost şi el eliminat, în minutul 56. Nici presa din Spania nu l-a lăudat pe Istvan. Expertul pe arbitraj al celor de la Marca, Pavel Fernandez, a afirmat că arbitrul din Superligă nu ar fi fost delegat în Spania nici în liga a patra.

George Galamaz ştie unde a greşit Istvan Kovacs

Aflat în studioul UEFA Champions League,înaintea ultimelor două meciuri din sferturi, fostul fotbalist de la Petrolul şi FCSB consideră că dacă Istvan Kovacs şi-ar fi temperat puţin atitudinea faţă de cei prezenţi pe teren, şi-ar fi făcut viaţa mult mai uşoară şi nu ar mai fi atras atâtea critici asupra sa.

„Deciziile de arbitraj după părerea mea au fost luate corect. Problemele au fost, cum are de obicei Istvan Kovacs, la atitudinea pe care o are faţă de ceilalţi jucători şi antrenori. Poate dacă era un pic mai cumpătat cu atitudinea pe care a avut-o, cred că avea o seară perfectă într-un meci extrem de greu cu multe faze dea analziat.” , a spus George Galamaz la Prima Sport.