VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie
David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri
VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024 VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024
Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren” Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren”
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone

Contestat recent, Ivaylo Petev o duce pe Universitatea Craiova în lupta la titlu. ”În prima repriză am făcut multe greşeli individuale”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 16 mar 2024

Universitatea Craiova a învins în deplasare, scor 2-1, pe CFR Cluj, în prima etapă a play-off-ului Superligii. Oltenii au trecut pe locul secund în clasament.

Contestat înainte de finalul sezonului regular, bulgarul Ivaylo Petev i-a dus pe olteni la doar 4 puncte de liderul FCSB, fiind în cea mai bună perioadă a sezonului.

”În primul rând aş vrea să le mulţumesc jucătorilor, apoi fanilor. În prima repriză am făcut multe greşeli individuale, au fost ocazii de ambele părţi în prima repriză, dar e bine că s-a terminat aşa.

Suntem bucuroşi că s-a terminat aşa, nu e uşor să câştigi aici. (n.r. Despre evoluţia lui Popescu) Ăsta e fotbalul, meritam să câştigăm multe meciuri, dar le-am pierdut. Suntem bucuroşi că am reuşit să câştigăm trei puncte, e un rezultat corect.

Luăm meci cu meci, aşteptăm să treacă pauza competiţională, apoi ne pregătim pentru meciul cu Rapid. Cel mai important pentru noi e să jucăm ca o echipă. (n.r. Doar Bancu a fost convocat) Asta e situaţia, restul jucătorilor se vor pregăti pentru meciurile următoare”,