Românul care se bucură de respectul etern al lui Cristiano Ronaldo: "El şi mama lui mi-au mulţumit în faţă de două ori" Românul care se bucură de respectul etern al lui Cristiano Ronaldo: "El şi mama lui mi-au mulţumit în faţă de două ori"
"Am învăţat mult de la ei. Au totul: pasează, marchează, bat lovituri libere". Cei doi decari trecuţi de 30 de ani care l-au impresionat pe Ianis "Am învăţat mult de la ei. Au totul: pasează, marchează, bat lovituri libere". Cei doi decari trecuţi de 30 de ani care l-au impresionat pe Ianis
Emoţii pentru CFR. Cei trei adversari posibili pentru turul doi preliminar al Ligii. Tragerea la sorţi e azi, după ora 13:00 Emoţii pentru CFR. Cei trei adversari posibili pentru turul doi preliminar al Ligii. Tragerea la sorţi e azi, după ora 13:00
Vlad Morar, al treilea transfer al celor de la UTA: "Suporterii m-au făcut să vin" Vlad Morar, al treilea transfer al celor de la UTA: "Suporterii m-au făcut să vin"
Răzvan Marin, dorit în Serie A. Eusebio di Francesco îl vrea la Cagliari Răzvan Marin, dorit în Serie A. Eusebio di Francesco îl vrea la Cagliari
Prima campioană de după pandemie în WTA. Fiona Ferro, regină la Palermo Prima campioană de după pandemie în WTA. Fiona Ferro, regină la Palermo

Dobre a prins 12 minute, în meciul în care echipa sa a făcut scorul campionatului

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 15 iul 2020

Mijlocaşul Alexandru Dobre (21 de ani) a evoluat din minutul 78, în partida pe care echipa sa Wigan a câştigat-o pe teren propriu, în faţa celor de la Hull, cu scorul de 8-0, în etapa cu numărul din 44 din Championship.

Scorul neverosimil a fost tranşat încă din actul întâi, gazdele au condus după primele 45 de minute cu 7-0, iar repriza a doua a adus doar o reuşită în plasa oaspeţilor.

Keiran Dowell a reuşit un hattrick, Moore o ”dublă”, iar Naismith, Lowe şi Williams au punctat câte o dată.

În urma acestui succes, Wigan a urcat pe locul 13, în timp ce echipa pulverizată azi, Hull se află pe 22, la doar un punct de Charlton, prima care se află deasupra liniei retrogradării.