VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

Inter - Juventus 1-2, în semifinalele Cupei Italiei, manşa tur. Cristiano Ronaldo a reuşit o 'dublă'. Drăguşin şi Radu au fost rezerve

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 2 feb 2021

Juventus Torino a câştigat meciul din deplasare cu Inter Milano, scor 2-1, în manşa tur din semifinalele Cupei Italiei, în direct şi în exclusivitate pe Look Sport+. Fundaşul Radu Drăguşin şi portarul Ionuţ Andrei Radu au fost rezerve la Juventus, respectiv Inter.

Lautaro Martinez a deschis scorul pentru gazde în minutul 9, dar Cristiano Ronaldo a fost omul meciului, reuşind o 'dublă' pentru Juventus, în minutele 26 (din penalty) şi 35.

Meciul retur, Juventus - Inter, este programat marţi, 9 februarie, de la ora 21:45, pe Look Sport.

Miercuri se va juca a doua semifinală din Cupa Italiei, Napoli - Atalanta, de la ora 21:45, pe Look Sport.

UPDATE 22:40 Inter - Juventus 1-2, la pauză! Cristiano Ronaldo a înscris în minutul 35 pentru 'Bătrâna Doamnă'.

UPDATE 22:15 Inter - Juventus 1-1! A înscris Cristiano Ronaldo, din penalty, în minutul 26.

UPDATE 22:00 Inter - Juventus 1-0! A înscris Lautaro Martinez în minutul 9.

Fundaşul Radu Drăguşin (18 ani) este rezervă pentru Juventus Torino în meciul din deplasare cu Inter Milano, în manşa tur din semifinalele Cupei Italiei. De asemenea, portarul Ionuţ Andrei Radu (23 de ani) este rezervă pentru Inter. Partida va fi transmisă în direct pe Look Sport+, de la ora 21:45.

Drăguşin are trei apariţii în acest sezon la echipa de seniori de la Juventus, două în Cupa Italiei (cu Genoa şi Spal) şi una în Serie A.

Radu n-a prins niciun meci pentru Inter în acest sezon.