Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo
 EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor” EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor”
Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf” VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf”

Resemnare la Sepsi, după ratarea Cupei României. Ce au declarat Ştefan şi Vaşvari

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 22 iul 2020

FCSB a învins, miercuri, pe stadionul Ilie Oană din Ploieşti, Sepsi OSK, scor 1-0, în finala Cupei României. Pentru roş-albaştri, care îşi asigură prezenţa în preliminariile UEFA Europa League, acesta este primul trofeu după o pauză de patru ani.

La final, doi dintre cei mai buni jucători ai învinşilor au declarat:

„Ne pare rău că nu am putut astăzi mai mult, dar sperăm să facem o figură frumoasă în campionat. Din păcate, nu am demonstrat astăzi că merităm să câştigăm cupa. Nu ne-a ieşit jocul aşa cum voiam. În prima repriză, am jucat mult mai ofensiv. Nu ştiu de ce ne-am retras în a doua repriză. Poate ne-a fost puţin frică de golul care oricum a venit. Am intrat concentraţi, am zis să nu primim gol, că de marcat o să marcăm. Toţi am greşit, nu trebuie să dăm vina pe cineva. Nu cred că au avut o experienţă mult mai mare, pentru că şi ei au avut jucători tineri pe teren, dar au fructificat acea ocazie. Nu mă interesează momentan (n.r. un posibil transfer), eu vreau să îmi fac treaba cât mai bine la club”, a spus Florin Ştefan.

„Ne doream să facem un întreg oraş fericit, dar nu am reuşit astăzi. Nu ştiu dacă a fost emoţie, nu vreau să caut scuze, dar probabil că ei au avut mai multă prospeţime. Istvan e un jucător care pe noi ne ajută foarte mult, nu ştiu de ce nu a primit acel răspuns şi nu am riscat să îl introducem pe teren. Ne-am făcut o obişnuinţă să luăm «tontogoluri» din astea. Eu cred că nu trebuie să ne facem probleme că vom retrograda, dar trebuie să fim atenţi, pentru că oricine poate intra în hora aceea”, a spus Gabriel Vaşvari, la flash interviurile, de după meci.