VIDEO | West Ham - Liverpool 2-2. ”Cormoranii” îşi dinamitează şansele la titlu VIDEO | West Ham - Liverpool 2-2. ”Cormoranii” îşi dinamitează şansele la titlu
Două accidente grave în ziua decisivă a Raliului Harghitei. Ambele echipaje au scăpat fără probleme medicale grave Două accidente grave în ziua decisivă a Raliului Harghitei. Ambele echipaje au scăpat fără probleme medicale grave
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, campioane europene la dublu vâsle feminin, categorie uşoară VIDEO | Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, campioane europene la dublu vâsle feminin, categorie uşoară
Medalie de argint pentru România la Europenele de la Szeged Medalie de argint pentru România la Europenele de la Szeged
Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia

Scandal în vestiarul FCSB-ului la pauza meciului cu Sepsi: "Nu mai suportăm aşa ceva!"

FCSB Publicat pe 13 feb 2024

FCSB a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Sepsi, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii. Golul a fost marcat de Băluţă în minutul 16.

FCSB este lider în clasament, cu 54 de puncte, cu nouă mai multe decât a doua clasată, Rapid. Sepsi este pe 7, cu 33 de puncte.

"Roş-albaştri" nu au mai suportat şi au răbufnit

Gigi Becali a dezvăluit că la pauza meciului cu Sepsi, câştigat de formaţia bucureşteană la limită, în vestiarul "roş-albaştrilor" a avut loc un moment tensionat. Jucătorii au făcut scandal din cauza manierei de arbitraj a lui Adrian Cojocaru.

Nu stau acum să acuz arbitrajul, că el s-a văzut că n-a fost împotriva noastră. Dar au fost vreo 3-4 faulturi, chiar şi la Baba Alhassan acolo când au avut ei şutul la poartă.

A fost la Olaru, a fost la Coman clar în prima repriză. Fault clar. Şi erau supăraţi. Dacă ăştia ţipau la pauză, jucătorii…

‘Domne, nu mai suportăm aşa ceva!’. Ţipau la staff: ‘Nu putem să jucăm fotbal aşa. Nu putem să jucăm fotbal aşa’. Şi fără să dai fault.

Şi dup-aia, după pauză, a mai fost cât de cât aşa… Adică şi-a dat seama. Bine, n-a fost împotriva noastră. Dacă era nu mai dădea trei minute de prelungiri, dădea cinci , a spus Gigi Becali, pentru Fanatik.

Pentru FCSB urmează deplasare de la Cluj, cu Universitatea, echipă aflată pe locul 8, la un singur punct de prima poziţie de play-off.