Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Burmaz egalează VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Burmaz egalează
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Show de zile mari în Italia! Sassuolo şi AC Milan au oferit o remiză cu multe goluri

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Sassuolo a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 3-3, cu gruparea AC Milan, în etapa a 32-a din Serie A.

Cu Marco Sportiello în poartă, în locul accidentatului Maignan, şi cu Giroud, Pulisic, Reijnders şi Benacer pe bancă, milanezii s-au văzut conduşi cu 2-0 în minutul 10. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Andrea Pinamonti, iar Armand Lauriente a făcut 2-0 în minutul 10. Rafael Leao a redus din diferenţă în minutul 20, dar gazdele au revenit la avantajul de două goluri în minutul 53, prin Lauriente.

Jovic a marcat în minutul 59 pentru Milan, iar Chukwueze a avut gol anulat pentru oaspeţi în minutul 64. Milan a înscris golul egalizator în minutul 84, prin Okafor şi partida s-a terminat 3-3.

AC Milan are 69 de puncte şi se află pe locul 2, iar Sassuolo este pe locul 19, cu 26 de puncte.