VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie
David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri
VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024 VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024
Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren” Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren”
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone

Sorin Cârţu nu s-a putut abţine şi a râs de Rapid după victoria Craiovei contra CFR-ului: ”Se rejoacă meciul cu Farul? Uşor, că vă luăm şi locul 2!” | VIDEO EXCLUSIV

CS Universitatea Craiova Publicat pe 17 mar 2024

Echipa Universitatea Craiova a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, gruparea CFR Cluj, în prima etapă a play-off-ului Superligii. Oltenii au trecut pe locul secund în clasament.

La Cluj gazdele au ratat patru-cinci ocazii clare de gol în prima jumătate de oră, dar cei care au deschis scorul au fost craiovenii, prin Baiaram, în minutul 38.În startul reprizei secunde Alexandru Mitriţă a mărit avantajul oaspeţilor, cu un gol frumos, din careu.

Matei Ilie a readus în joc gazdele, cu un gol înscris în minutul 66, dar tot el a fost eliminat cu cartonaş roşu direct după ce l-a călcat, din spate, pe Jovan Markovic. Era minutul 87 şi clujenii nu au mai avut forţă să egaleze, iar Craiova s-a impus cu 2-1.

După meci, Sorin Cârţu a oferit mai multe declaraţii în direct la Prima Sport. Fostul oficial de la Craiova a glumit cu rapidistul Robert Niţă, care se afla în platou.

”Se rejoacă meciul cu Farul? Uşor, că vă luăm şi locul 2!”

”Se rejoacă Rapid – Farul? Uşor, că vă luăm şi locul 2! Etapa viitoare vă trecem pe 3! Prima repriză a fost urâtă rău de tot. În afară de gol au fost câteva faze foarte bine lucrate. Bine, a fost bombardamentul ăla o perioadă şi am avut şansă, dar acţiunile lui CFR n-au fost decât din faze fixe, din centrări.

Uşor, uşor a venit şi golul. Se poate spune că a venit împotriva cursului jocului, dar a fost prefaţat de nişte acţiuni bune. Puţine, dar periculoase”, a declarat Sorin Cârţu.