Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Steven Gerrard, impresionat de Nicolae Stanciu. ”Au marcat un gol fantastic, câteodată trebuie să ridici mâna şi să recunoşti”. Ce a spus despre Ianis Hagi

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 11 mar 2021

Slavia Praga a remizat pe teren propriu cu Glasgow Rangers, scor 1-1, în manşa tur din optimile de finală ale Europa League, în direct pe Look Sport. Nicolae Stanciu a înscris pentru echipa cehă, în timp ce Ianis Hagi a oferit pasa de gol pentru reuşita scoţienilor.

A fost o partidă echilibrată, în care ambele echipe au irosit ocazii imense de gol. Raportul şuturilor pe poartă a fost 4-2 pentru Slavia Praga.

La finalul partidei, Stevenn Gerrard a avut cuvinte de laudă pentr Nicolae Stanciu. De asemenea, a avut cuvinte pozitive şi pentru Ianis Hagi.

”Au marcat un gol fantastic, câteodată trebuie să ridici mâna şi să recunoşti că ai fost învins de un gol fantastic. Este un stadion foarte dificil pe care să vii şi să înscrii. De aceea suntem încântaţi. Este o regulă non-negociabilă în echipa noastră, dacă o minge se apropie de linia de fund, să alergi după ea până în poartă.

Mă aştept de la el să fie un jucător mai mult de atac, dar trebuie lăudat că nu a stat o clipă. Ianis a făcut o treabă fantastică. Şi cred că, după cum au arătat cele 90 de minute, meritam acel gol”, a declarat Steven Gerrard, la flash-interviuri.