VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj
Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă” Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă”
VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu

Suspendat un meci de comisia de disciplină, Jose Mourinho ratează confruntarea cu Inter

AS Roma Publicat pe 24 oct 2023

Tehnicianul formaţiei AS Roma, Jose Mourinho, eliminat la meciul cu Monza, a primit o suspendare de un meci, astfel că va rata confruntarea cu fosta sa echipă, Inter Milano.

Obişnuit cu sancţiunile disciplinare, Mourinho a fost deja în tribună la primele două meciuri ale sezonului din Serie A, din cauza criticilor sale dure la adresa arbitrajului în luna mai. Ca urmare a actualei suspendări, Mourinho va lipsi la următoarea etapă din campionat, şi anume meciul din deplasare cu Inter Milano, programat duminică, în etapa a 10-a din Serie A.

Revenirea sa pe Giuseppe-Meazza va trebui să mai aştepte, deoarece antrenorul a fost suspendat şi la meciul din sezonul trecut cu fostul său club.

Mourinho a antrenat Inter Milano în perioada 2008-2010 şi a câştigat cinci trofee cu echipa milaneză, între care şi Liga Campionilor.