Mihai Iosif nu se uită de sus la Dinamo: "Nu-i desconsiderăm!" Mihai Iosif nu se uită de sus la Dinamo: "Nu-i desconsiderăm!"
Emoţii mari la Barcelona înainte de El Clasico! Jordi Alba este incert pentru meciul cu Real Madrid Emoţii mari la Barcelona înainte de El Clasico! Jordi Alba este incert pentru meciul cu Real Madrid
NEWS ALERT | Stadioanele din România se închid din nou! Decizia luată azi de CNSU NEWS ALERT | Stadioanele din România se închid din nou! Decizia luată azi de CNSU
VIDEO ǀ Chindia Târgovişte – Universitatea Craiova, vineri, de la 20:30, la Look Sport+. Echipele probabile VIDEO ǀ Chindia Târgovişte – Universitatea Craiova, vineri, de la 20:30, la Look Sport+. Echipele probabile
VIDEO ǀ FC Buzău – Unirea Slobozia se joacă vineri, de la 15:30, la Look Sport. Echipele probabile VIDEO ǀ FC Buzău – Unirea Slobozia se joacă vineri, de la 15:30, la Look Sport. Echipele probabile
FC ”U” Craiova – Gaz Metan, vineri, de la 17.30, pe Look Sport. Oltenii au o serie de 8 meciuri fără victorie în campionat şi sunt pe antepenultimul loc în clasament

Valeriu Iftime, impresionat de un jucător din echipa sa. ”Aproape că mă las de fotbal fără el. E prea artist pentru mine”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 20 sep 2021

Valeriu Iftime a declarat că este uluit de ce poate să facă pe teren Hervin Ongenda, de departe cel mai bun jucător al celor de la FC Botoşani, formaţie recunoscută pentru străinii de foarte bună calitate pe care îi aduce în România.

”Îmi place enorm când e mingea la Ongenda! Enorm de mult! Dacă-mi place ceva în fotbalul ăsta, îmi place Ongenda. În rest, sincer, nu am avut multe plăceri. I-am spus lui Marius Croitoru că, dacă-l dăm pe Ongenda, cred că mă duc şi eu.

Aproape că mă las de fotbal fără el. E prea artist pentru mine, mi se pare extraordinar de frumos tot ceea ce face el. El cred că e pe calea bună, nu ştiu dacă o să mai iau vreun ban pentru transferul lui”, a declarat Iftime, pentru cei de la sport.ro.

Dinamo a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a noua a Ligii 1, marcat de o întrerupere de aproape un sfert de oră din cauza nocturnei.

Jocul a fost întrerupt în minutul 36, după ce nocturna s-a stins brusc. Problema s-a remediat rapid şi partida s-a reluat după 13 minute.