VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024 VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024
Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren” Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren”
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul

VIDEO | AS Roma - Sassuolo 1-0. Lorenzo Pellegrini a făcut diferenţa cu o acţiune personală

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 17 mar 2024

AS Roma a câştigat duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, duelul cu gruparea Sassuolo, în etapa a 29-a din Serie A.

Prima repriză s-a încheiat fără gol, după un scenariu clasic, în care gazdele au atacat, iar oaspeţii s-au apărat. Imediat după reluare, romanii au deschis sorul, în minutul 50, după o acţiune personală a căpitanului Lorenzo Pellegrini. Sassuolo a trimis balonul în bară, în minutul 80, prin Llorente, însă scorul final a fost 1-0 pentru gazde.

AS Roma staţionează pe locul 5, cu 51 de puncte, în timp ce Sassuolo e penultima în campionat, a 19-a, cu 23 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 29-a din Serie A:

Juventus Torino – Genoa 0-0;

Hellas Verona – AC Milan 1-3 (Noslin 64 / T. Hernandez 44, Pulisic 50, Chukwueze 79);

AS Roma – Sassuolo 1-0 (L. Pellegrini 50);

Meciul dintre Atalanta şi AC Fiorentina a fost amânat după ce Joe Barone, directorul general al Fiorentinei, a suferit un atac de cord, duminică.