VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | DINAMO, DEBUT CU DREPTUL ÎN PRIMUL MECI OFICIAL DIN 2020! „CÂINII” CÂŞTIGĂ CLAR CU ASTRA ŞI SPERĂ ÎN CONTINUARE LA UN LOC ÎN PLAY-OFF

Superliga Publicat pe 1 feb 2020

Dinamo a câştigat primul meci oficial din noul an, 2-0 cu Astra, într-un meci din etapa a 23-a a Ligii 1. În direct pe Look Plus, bucureştenii au făcut un meci bun şi au reuşit să-şi concretizeze şi pe tabelă superioritatea din teren. După o primă repriză albă, în care gazdele au marcat prin Perovic, însă reuşita sa a fost anulată, în partea secundă a venit rândul astralilor să înscrie, prin Fatai, dar nici acest gol nu a fost validat. Apoi, în minutul 65, Fabbrini a fost faultat în careu de Crepulja, iar Perovic a transformat cu siguranţă lovitura de pedeapsă. Şi tot Dinamo a marcat, în minutul 73, când Grigore l-a învins pe Lazar şi a stabilit scorul final, 2-0, după o lovitură liberă excelent executată de Sorescu.

După acest succes, Dinamo face 31 de puncte şi urcă pe poziţia a opta. În acest moment, doar patru puncte îi separă pe „câini” de locul 6, ultimul care duce în play-off, şi care e ocupat de Viitorul. De cealaltă parte, Astra, cu 43 de puncte, e a doua în clasament şi e sigură de prezenţa în play-off.