VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

VIDEO | ”Doar concluzii pozitive”. Cristiano Bergodi, încântat de victoria cu Hermannstadt

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 16 feb 2024

Rapid Bucureşti a învins pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Hermannstadt, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.

Cristiano Bergodi a fost foarte fericit de modul în care a arătat echipa sa şi a avut numai lucruri bune de scos în faţă.

”Doar concluzii pozitive, suntem bucuroşi că am câştigat acest meci foarte greu. Am jucat cu Hermannstadt, ne-a fost greu să-i desfacem, dar echipa s-a comportat bine din punct de vedere tactic. Am îmbunătăţit un pic acest aspect de la meciul cu CFR.

Le-am zis să aibă încredere şi să joace mai puţin individual. Se pare că au înţeles bine, dar aveau şi încredere, era 0-0 la pauză. În a doua repriză au intrat foarte bine, am reuşit două acţiuni foarte frumoase la goluri. A fost greu să desfacem o echipă care s-a închis bine şi aştepta contraatacuri. Prima repriză numai asta au făcut”,
a spus italianul, după meci.

Rapid ajunge la 48 de puncte şi este pe locul secund în campionat. Hermannstadt e pe 7, cu 34 de puncte.