Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Burmaz egalează VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Burmaz egalează
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2024

Fiorentina a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Genoa, în etapa a 32-a din Serie A.

Oaspeţii au fost cei care au deschis scorul la Florenţa, în minutul 42, dintr-un penalti transformat de Albert Gudmundsson. Până atunci arbitrul anulase deja, pentru ofsaid, un gol al gazdelor, marcat de Belotti în minutul 26.

Fiorentina a egalat în minutul 54, când a marcat Ikone, iar arbitrul Davide Di Marco a mai dictat un penalti pentru  Genoa, dar l-a anulat după consultarea VAR şi meciul s-a terminat 1-1.

În clasament, AC Fiorentina este pe locul 10, cu 44 de puncte, iar Genoa ocupă locul 12, cu 39 de puncte.