Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi
E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului
VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului

VIDEO | Încă un gol pentru Maxim în Turcia. Şumudică a făcut show pe banca tehnică de bucurie

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 27 dec 2020

Alexandru Maxim e pe cai mari în acest final de an. Internaţionalul român a marcat şi în poarta celor de la Alanyaspor.

Mijlocaşul a recepţionat o pasă din marginea terenului, la 30 de metri de poartă, după care a făcut o preluare uşor greoaie, dar nepresat de adversari a reuşit să stabilizeze mingea şi să tragă prin surprindere, portarul advers fiind bătut de fază. Antrenorul Şumudică a celebrat reuşita în stilul caracteristic.

Este al şaptelea gol stagional pentru Maxim din acest sezon şi al doilea din acţiune.