VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2 VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off
Laszlo Dioszegi, decizie fără precedent! "Dau primă triplă" | VIDEO EXCLUSIV Laszlo Dioszegi, decizie fără precedent! "Dau primă triplă" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”

VIDEO | Lyon - Nice 1-0. Gazdele înscriu la singurul şut pe poartă şi ajung la 3 victorii consecutive în Ligue 1

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 17 feb 2024

Olympique Lyon a întrecut vineri seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea OGC Nice, într-un meci al etapei a 22-a din Ligue 1.

După ce oaspeţii au lovit bara în minutul 8, prin Mohamed Ali-Cho, Mangala a înscris primul său gol în tricoul lyonezilor, în minutul 22, împotriva cursului jocului. Golul i-a activat pe jucătorii gazdelor, care au trecut pe lângă majorarea scorului în minutul 31. Partea secundă a fost echilibrată, dar nici una dintre cele două echipe nu a mai marcat şi Lyon s-a impus cu 1-0.

OGC Nice rămâne pe locul secund în clasament, cu 39 de puncte, şi riscă să fie întrecută de AS Monaco sau Brest, în vreme ce Lyon a urcat deocamdată pe poziţia a 11-a, cu 25 de puncte.