VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!

VIDEO | Manchester City - Manchester United 3-1! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 3 mar 2024

Manchester City s-a impus, scor 3-1, în faţa lui Manchester United, în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro. După ce Rashford a deschis scorul, cu un şut senzaţional, Foden şi Haaland au adus trei puncte importante în a doua parte a meciului.

Manchester City - Manchester United 3-1 (Foden 56, 80, Haaland 90+1 / Rashford 8)

Echipele de start

• Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Dias, Ake - Rodri, Silva - Foden, De Bruyne, Doku - Haaland.
  • Manchester United: Onana - Dalot, Varane, Evans, Lindelof - Mainoo, Casemiro, McTominay - Fernandes, Garnacho - Rashford.

Minutul 90+1: GOL MANCHESTER CITY! Haaland pune punctul pe i în derby.

Minutul 80: GOL MANCHESTER CITY! Foden face dubla, iar trupa lui Guardiola este aproape de cele trei puncte.

Minutul 56: GOL MANCHESTER CITY! Foden îi dă replica lui Rashford şi egalează!

Minutul 45! Ocazie Manchester City! Haaland ratează cu poarta goală din 2 metri!

Minutul 33: Ocazie Manchester City! Rodri îl întinde pe Onana, dar portarul camerunez reuşeşte să respingă.

Minutul 32: Ocazie Manchester City! Haaland trimite peste poartă dintr-o poziţie ideală.

Minutul 19: Ocazie Manchester City! Foden a fost la un pas să egaleze, dar Onana a avut o intervenţie extraordinară.

Minutul 8: GOL MANCHESTER UNITED! Rashford deschide scorul cu un şut senzaţional!

Minutul 1: A început partida!

Ca de fiecare dată în ultimii ani, Manchester City porneste ca favorită în derbyul cu United. După 26 de etape, trupa lui Guardiola se clasează pe locul 2 în Premier League, cu 59 de puncte, în vreme ce echipa lui ten Hag este abia pe poziţia a şasea, cu 44 de puncte.

În tur, City s-a impus cu scorul de 3-0, iar United a reuşit o singură victorie, în ultimele 6 meciuri directe.