VIDEO | MECI NEBUN ÎN ȘTEFAN CEL MARE! DINAMO SE RĂZBUNĂ PE VIITORUL ÎNTR-UN MECI ÎN CARE A CONDUS CU 3-0, DAR A TREMURAT PE FINAL - LOOKSPORT
Liga I Noutăți Video

Dinamo a reușit să se impună în derby-ul cu Viitorul, 3-2, în direct pe Look Plus. „Câinii” și-au luat revanșa după înfrângerea umilitoare din tur (0-5) și i-au împiedicat pe dobrogeni să urce pe primul loc, care e ocupat în continuare de CFR Cluj,

În prima repriză, Dinamo a avut două minute de grație. Perovic a deschis scorul în minutul 29, iar Sorescu l-a majorat două minute mai târziu și Dinamo intra la cabine la adăpostul unui 2-0 remarcabil. Dar gazdele nu s-au oprit aici. Filip a dus scorul la un neverosimil 3-0, la un sfert de oră după reluaarea jocului. Din acel moment, în jocul echipei lui Dușan Uhrin a intervenit autorelaxarea, ceea ce era să-i coste pe bucureșteni. Cu un sfert de oră înainte de final, Iancu a marcat pentru Viitorul, iar patru minute mai târziu Boboc a făcut 2-3 și lucrurile s-au complicat pentru „câini”. Dinamo a reușit însă să reziste până la final și să obțină o victorie prețioasă.

Cu cele 3 puncte luate în aceastâ seară, Dinamo ajunge la un total de 20 de puncte și urcă pe locul 7, foarte aproape de play-off. În schimb, oaspeții ratează șansa de a urca pe prima poziție și rămân pe locul secund cu 25 de puncte, la două lungimi în spatele liderului CFR Cluj.