VIDEO | MECIUL PE CARE CHIRICHEȘ VA DORI SĂ-L UITE CÂT MAI CURÂND. SASSUOLO A FOST SPULBERATĂ DE ATALANTA, IAR ROMÂNUL A FĂCUT FIGURAȚIE PE TEREN - LOOKSPORT
Noutăți Serie A Video

Sassuolo a fost umilită pe teren propriu de Atalanta Bergamo, scor 1-4, într-un meci din etapa a șasea din Serie A. Cu Vlad Chiricheș titular în defensivă, gazdele au avut o primă repriză de coșmar, iar românul a fost printre cei mai slabi jucători.

Gomez (6 și 29), Gosens (13) și Zapata 35 au marcat pentru Atalanta, care a condus cu 4-0 la pauză. Chiricheș a greșit la fiecare gol alături de colegii din defensivă, iar gazdele au reușit să marcheze golul de onoare în repriza secundă prin Defrel, în minutul 62. Sassuolo e abia pe locul 14 cu numai 6 puncte, în timp ce Atalanta este pe poziția a treia cu 13 puncte.