”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj ”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj
VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc
Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii” Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii”
Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului
Scandal în toată regula la Rapid! Doi jucători, la un pas de bătaie în vestiar Scandal în toată regula la Rapid! Doi jucători, la un pas de bătaie în vestiar

VIDEO | Monza - Atalanta 1-2. Oaspeţii rămân în lupta pentru un loc de Champions League

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 22 apr 2024

Atalanta Bergamo a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Monza, în etapa a 33-a din Serie A.

Atalanta Bergamo, semifinalistă în Liga Europa, a dominat prima repriză a meciului de la Monza, şi a deschis scorul în minutul 44, prin De Ketelaere. Oaspeţii şi-au concretizat dominarea şi în partea secundă, când a înscris El Bilal Toure, în minutul 72. Gazdele au reuşit să înscrie în minutul 89, prin Maldini, dar Atalanta s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 6 în campionat, cu 54 de puncte. Monza este pe 11, cu 43 de puncte.