VIDEO | VOLUNTARIUL RESPIRĂ! ILFOVENII AU ÎNVINS CHINDIA ȘI ÎNCEP SĂ ADUNE VICTORILE - LOOKSPORT
Liga I Noutăți Video

FC Voluntari s-a impus în această seară la Ploiești, 2-1 cu Chindia și a ajuns la al doilea succes consecutiv cu același scor, după cel înregistrat runda trecută, cu Dinamo. În direct pe Look Sport, oaspeții au deschis scorul prin Gheorghe, încă din minutul 8. Dâmbovițenii au egalat cu 8 minute înainte de final, când Ioniță l-a învins pe Cojocaru, însă Voluntariul a dat lovitura în minutele suplimentare, când Țîră a adus încă 3 puncte pentru ilfoveni.

După acest succes, FC Voluntari acumulează 17 puncte, dar rămâne ultima în clasament. Învinsa ilfovenilor, Chindia Târgoviște, e pe 11 și are 24 de puncte.