VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | VOLUNTARIUL RESPIRĂ! ULTIMA CLASATĂ CÂŞTIGĂ DUPĂ CINCI LUNI DE LA ULTIMA VICTORIE ŞI MAI SPERĂ ÎNTR-UN MIRACOL

Video Publicat pe 1 feb 2020

FC Voluntari nu mai câştigase în Liga 1 din 11 august 2019, când se impunea în deplasare, în faţa vicecampioanei FCSB, într-un meci din etapa a cincea din Liga 1. A reuşit să o facă din nou azi, în direct pe Look Sport, într-un meci din etapa a 23-a, în deplsarea de la Clinceni, cu scorul de 2-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 8 prin Şut, însă Voluntariul a revenit după exact cinci minute, când Simonovski a făcut 1-1.

Momentul cheie al meciului s-a consumat la fix 10 minute după golul egalizator, când Academica Clinceni a irosit un penalty prin Cebotaru. Ratarea avea să le coste enorm pe gazde. În repriza secundă, la zece minute de la reluare, a fost rândul celor de la FC Voluntari să obţină o lovitură de la 11 metri. A executat şi a marcat Căpătână, care le-a adus oaspeţilor a doua victorie din acest sezon şi prima din retur, chiar la debutul lui Mihai Teja pe banca ilfovenilor. Pe final, în minutele suplimentare, Academica l-a pierdut şi pe Patriche, eliminat pentru al doilea cartonaş galben.

După acest succes, Voluntariul rămâne pe ultimul loc, dar face 11 puncte. Un loc mai sus se află chiar adversara de azi, ACademica Clinceni, care are 20 de puncte în acest moment.