Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo

Accidentarea e mai gravă decât se credea. Cât va lipsi Alibec de pe teren

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 20 ian 2021

Kayserispor a câştigat meciul de pe teren propriu cu Istanbul Başakşehir, scor 2-0, în etapa a 20-a din Superliga Turciei. Denis Alibec a înscris ambele goluri. Este prima victorie pentru Dan Petrescu la Kayserispor, chiar împotriva campioanei en titre.

Denis Alibec a spart gheaţa în Turcia, după transferul de la Astra Giurgiu, şi a înscris în minutele 42 şi 77. Atacantul român a părăsit terenul în minutul 79, accidentat.

Formaţia lui Dan Petrescu a ieşit imediat după meci cu un comunicat, în care anunţă că Alibec va efectua un RMN, pentru a se determina exact ce probleme are.

Alibec nu are ceva grav, dar va lipsi aproximativ două săptămâni. Asta înseamnă că va rata partidei cu Fenerbahce, dar şi partidele cu Kasimpasa şi Alanyaspor.