Dan Petrescu, declaraţie în stilul caracteristic, înainte de meciul cu KuPS. ”Jucătorii noştri trebuie să facă un meci perfect şi chiar să se autodepăşească” Dan Petrescu, declaraţie în stilul caracteristic, înainte de meciul cu KuPS. ”Jucătorii noştri trebuie să facă un meci perfect şi chiar să se autodepăşească”
CFR Cluj, în faţa unei noi calificări în grupele Europa League. Ultima redută: KuPS CFR Cluj, în faţa unei noi calificări în grupele Europa League. Ultima redută: KuPS
Ultimele trei calificate în grupele Ligii Campionilor se decid pe canalele LOOK. Midtjylland - Slavia Praga, de la ora 22:00, pe LOOK PLUS. Echipele de start Ultimele trei calificate în grupele Ligii Campionilor se decid pe canalele LOOK. Midtjylland - Slavia Praga, de la ora 22:00, pe LOOK PLUS. Echipele de start
Presa a pictat frumos în cuvinte victoria Simonei Halep cu Irina Begu. ”Marea favorită a turneului a trecut mai departe” Presa a pictat frumos în cuvinte victoria Simonei Halep cu Irina Begu. ”Marea favorită a turneului a trecut mai departe”
A antrenat 3 ani FCSB, dar se dezice de trecut: ”Eu am pregătit Steaua” A antrenat 3 ani FCSB, dar se dezice de trecut: ”Eu am pregătit Steaua”
Pablo Cortacero a vorbit cu Cornel Dinu. Ce propunere i-a făcut Pablo Cortacero a vorbit cu Cornel Dinu. Ce propunere i-a făcut

Ce a fost asta? Neymar, de neînţeles în Atalanta - PSG. VIDEO | Cele trei faze în care i-a uimit pe toţi

Champions League Publicat pe 12 aug 2020

Brazilianul Neymar, 28 de ani, a oferit, miercuri seară, una dintre marile ratări ale carierei de fotbalist. Scăpat singur cu portarul Sportiello în minutul trei al sfertului de finală dintre Atalanta şi PSG, superstarul brazilian mai mult s-a făcut de râs.

O contră între Djimsiti, fundaşul italienilor, şi Icardi a dus mingea la Neymar, într-o poziţie foarte bună, iar sud-americanul şi-a pus în valoare viteza pentru a-l întrece pe Caldara şi a ajunge într-o poziţie de 1 vs. 1 cu goalkeeper-ul advers.

Când se părea că brazilianul va deschide scorul fără mari emoţii, fie cu un dribling, fie cu o execuţie tehnică, Neymar a lovit mingea cât se poate de prost, a căutat colţul lung, dar a trimis mult pe lângă poartă. O execuţie complet atipică pentru cel mai scump fotbalist din istorie, una care i-a făcut pe oamenii de pe banca PSG-ului să-şi pună mâinile în cap.

Nici în minutul 28, la două minute după ce Atalanta a deschis scorul, Neymar nu a fost mai inspirat. Scăpat din nou singur cu Sportiello, a preferat o pasă spre Sarabia în locul unui şut în forţă.

Nici în minutul 42, când o pasă neglijentă spre Sportiello l-a pus în faţa golului, Neymar nu a reacţionat mai bine: a şutat cu stângul, direct în tribunele goale.