Fanii care nu l-au văzut pe Messi jucând în Hong Kong vor primi înapoi 50% din preţul biletelor
Prima TV, locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59 naţional şi 18-54 uran în intervalul 20.00-23.00 Prima TV, locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59 naţional şi 18-54 uran în intervalul 20.00-23.00
Naţionala U21 | Baiaram este nevoit să joace cu o mască: ”De când o port am marcat două goluri cu capul!”
Emma Răducanu s-a retras de la Miami Open
MM Stoica a dat cărţile pe faţă şi a făcut anunţul despre fotbalistul de naţională: ”Este cel mai bun din România. Am demarat discuţiile pentru contract!”

Real Madrid a depus plângere împotriva arbitrului de la meciul cu Osasuna. Acesta nu a menţionat în raportul de joc insultele rasiste la adresa lui Vinicius

Ce a fost asta? Neymar, de neînţeles în Atalanta - PSG. VIDEO | Cele trei faze în care i-a uimit pe toţi

Champions League Publicat pe 12 aug 2020

Brazilianul Neymar, 28 de ani, a oferit, miercuri seară, una dintre marile ratări ale carierei de fotbalist. Scăpat singur cu portarul Sportiello în minutul trei al sfertului de finală dintre Atalanta şi PSG, superstarul brazilian mai mult s-a făcut de râs.

O contră între Djimsiti, fundaşul italienilor, şi Icardi a dus mingea la Neymar, într-o poziţie foarte bună, iar sud-americanul şi-a pus în valoare viteza pentru a-l întrece pe Caldara şi a ajunge într-o poziţie de 1 vs. 1 cu goalkeeper-ul advers.

Când se părea că brazilianul va deschide scorul fără mari emoţii, fie cu un dribling, fie cu o execuţie tehnică, Neymar a lovit mingea cât se poate de prost, a căutat colţul lung, dar a trimis mult pe lângă poartă. O execuţie complet atipică pentru cel mai scump fotbalist din istorie, una care i-a făcut pe oamenii de pe banca PSG-ului să-şi pună mâinile în cap.

Nici în minutul 28, la două minute după ce Atalanta a deschis scorul, Neymar nu a fost mai inspirat. Scăpat din nou singur cu Sportiello, a preferat o pasă spre Sarabia în locul unui şut în forţă.

Nici în minutul 42, când o pasă neglijentă spre Sportiello l-a pus în faţa golului, Neymar nu a reacţionat mai bine: a şutat cu stângul, direct în tribunele goale.