VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

Claudiu Niculescu, dezămăgit de faptul că echipa sa nu a obţinut mai mult. ”Din păcate, visul a durat o repriză”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 12 aug 2020

CS Mioveni şi Chindia Târgovişte au terminat la egalitate, scor 1-1, în returul barajului de menţinere/retrogradare în Casa Liga 1. Partida tur s-a terminat cu 2-0 pentru dâmboviţeni, care astfel rămân în primul eşalon.

La final, Claudiu Niculescu, antrenorul celor de la Mioveni a declarat că este extrem de dezamăgit de rezultat şi că elevii săi puteau întoarce disputa în favoarea lor, după ce au deschis scorul rapid, dar s-au văzut egalaţi înainte de pauză.

”Din păcate, visul a durat o repriză. Am sperat şi în a doua, dar golul lor a contat în economia jocului. Am început bine jocul, am dominat, am avut ocazii de a marca, nu s-a văzut diferenţa între cele două ligi. Am ieşit onorabil din acest baraj, am făcut ce a depins de noi ca să promovăm. N-a fost însă anul nostru. Am ratat o şansă mare la meciul cu Petrolul, dar vreau să-i felicit pe jucători. S-au dăruit, au avut o atitudine bună, agresivitate. Au avut toate ingredientele pentru a promova în Liga 1. Repet, acel gol primit a fost decisiv.

Ne-a lipsit şi norocul, pe durata întregului play-off. Aşa e viaţa, aşa e fotbalul. Suntem trişti, dar trebuie să ridicăm privirea din pământ. Eu am contract încă un an de zile cu Mioveni, să vedem ce se va întâmpla zilele acestea. Mâine voi discuta cu conducerea şi o să ştiu mai multe. Nu ştiu cine mai are contract, ce jucători rămân. Una peste alta, tristeţea e mare”, a declarat Niculescu.