VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

Discursul lui Laurenţiu Reghecampf: „Am pierdut nemeritat! Suntem copii în multe momente”

Superliga Publicat de Răzvan Cîrceag pe 28 nov 2021

Universitatea Craiova şi FCSB au creat spectacol total pe Ion Oblemenco, în runda 17 din Casa Liga 1. „Roş-albaştrii” s-au impus 3-2, cu un gol venit în prelungiri.

Laurenţiu Reghecampf a analizat partida la final şi a afirmat că formaţia sa ar fi trebuit să obţină cele trei puncte.

„Meci pierdut nemeritat. Ambele reprize sunt total diferite. Am început bine, am marcat, apoi am primit goluri din faze fixe, din faze foarte uşoare. Ne-au marcat jucătorii care nu erau cei mai periculoşi. Primul gol, greşeală foarte mare, la fel şi al doilea gol.

Nu contează cine, dar, în momentul în care vrei să câştigi un campionat, trebuie să fie mai multă responsabilitate. E o fază fixă, trebuia să sară la cap şi să respingă mingea.

În repriza a doua am intrat bine, am avut ocazii foarte mari. I-am reproşat un singur lucru arbitrului, să se uite la ce a arbitrat.

Reacţia jucătorilor a fost bună în repriza a doua. Şi în prima, le-am blocat pressing-ul. Am încercat să venim cu centrări foarte multe, pentru atacanţi. Ce ne-am propus, ne-a ieşit, dar primim goluri foarte uşor din faze fixe. Nu e vorba despre relaxare.

Când conduci, trebuie să fii mai motivat, pentru că eşti mai aproape să câştigi o partidă. E păcat că pierdem puncte foarte uşor, după nişte meciuri foarte bune. E păcat că suntem foarte copii în multe momente. CFR nu joacă un fotbal cum îl jucăm noi, dar când are 1-0, ştie ce are de făcut, a declarat Laurenţiu Reghecampf.