Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!
El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc
VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks

Elveţia - România 2-2. Naţionala U21 a fost egalată pe final şi a ratat un succes mare

România U21 Publicat de Daian Cutu pe 21 nov 2023

Echipa naţională U21 a României a terminat la remizat în deplasare, scor 2-2, cu echipa naţională U21 a Elveţiei, în grupa E a preliminariilor pentru Euro U21 2025.

La Neuchatel, tricolorii au deschis scorul în minutul 11, prin Rareş Ilie, cu un şut de la marginea careului. Gazdele au egalat în minutul 23, când a înscris Sanchez. Grameni i-a adus în avantaj pe elevii lui Daniel Pancu, în minutul 31, dar gazdele au egalat în minutul 88, printr-un jucător intrat în repriza secundă, Dos Santos. S-a încheiat 2-2 şi în clasamentul grupei E conduce Elveţia, cu 11 puncte, urmată de România (10 puncte) şi Albania (9 puncte).

Acestea au fost ultimele meciuri din acest an, tricolorii urmând să joace pe 26 martie cu Armenia, în deplasare. La turneul final al Euro U21 2025 se califică echipele câştigătoare ale celor 9 grupe preliminare şi cele mai bune trei echipe de pe locul secund din grupe.

ELVEŢIA U21: Loretz – Stergiou (Ottiger 59), Amenda, Bichsel (Muci 87), Athekame – Sanchez, Omeragic, Surdez (Dos Santos 72), Rieder – Fink, Villiger (A. Krasniqi 72). SELECŢIONER: Sascha Stauch

ROMÂNIA U21: Sava – Pantea, Ignat, M. Ilie, Borza – Vulturar, Akdag, Grameni (Mazilu 87)– Corbu, L. Munteanu (Blănuţă 87), R. Ilie. SELECŢIONER: Daniel Pancu