”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut
Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal
Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit după ce FCSB a devenit campioană | VIDEO EXCLUSIV Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit după ce FCSB a devenit campioană | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Napoli - AS Roma 2-2. ”Derby del Sole” se termină indecis VIDEO | Napoli - AS Roma 2-2. ”Derby del Sole” se termină indecis

George Galamaz, impresionat de revelaţia SuperLigii: ”Incredibil, e aproape de play-off! Nici cei de acolo nu visau la aşa ceva” ǀ EXCLUSIV

Oțelul Galați Publicat pe 29 sep 2023

SuperLiga României oferă multe surprize şi în acest sezon, iar una dintre formaţiile cu parcurs solid până acum este Oţelul! Echipa lui Dorinel Munteanu a trecut, în direct la Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro, vineri seară, şi de Dinamo, scor 1-0, iar acum s-a apropiat de locurile de play-off.

George Galamaz, fost fundaş, specialist Prima Sport în prezent, a declarat, în emisiunea Fotbal Show, că este surprins de realizările Oţelului, mai ales că este nou-promovată din Liga 2 şi că mizează, în mare măsură, pe lotul alături de care a urcat în prima divizie.

Oţelul este pe locul 7 acum, nu cred că se gândeau cei de acolo nici în cel mai frumos vis că pot fi aproape de play-off, mai ales după atâtea egaluri, meciuri în care nu au câştigat. Sunt aproape de play-off, incredibil ce a realizat Dorinel Munteanu.

Oţelul are o singură înfrângere în 11 partide!”, a spus George Galamaz în emisiunea Fotbal Show, de la Prima Sport 1.

Oţelul, 1-0 cu Dinamo

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Dinamo Bucureşti, în deschiderea etapei a 11-a din SuperLiga României. Reuşita gălăţenilor a venit după autogolul lui Neluţ Roşu.

La Galaţi, gazdele au cerut penalti în minutul 16, la un presupus henţ al lui Lucas Araujo, însă arbitrul George Găman nu a acordat nimic. În minutul 37, Maciel a executat o lovitură liberă, iar Neluţ Roşu a deviat în propria poartă.

A fost 1-0 pentru Oţelul la pauză, dar în repriza secundă bucureştenii nu au reuşit să pună în pericol poarta lui Dur Bozoancă şi acesta a fost şi rezultatul final. Victoria o duce pe Oţelul pe locul 7, cu 14 puncte, la egalitate cu ocupantele locurilor 5 şi 6, Hermannstadt şi Petrolul.

Dinamo a bifat a şaptea înfrângere stagională şi, cu 8 puncte, se află pe locul 15 în Superligă.

• Oţelul: Dur Bozoancă - Adăscăliţei, J. Cisse, Lovric, M. Silva - A. Lopez - Cisotti, S. Teles - Ş. Bodişteanu, K. Fatai, F. Maciel
  • Dinamo: Golubovic - Lucas, Bena, Patriche - G. de Moura, N. Roşu, Larrucea, C. Costin - V. Borcea - G. Gregorio, D. Politic