VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga
VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional
Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele” Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele”
Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania
A fost identificat momentul care a declanşat criza la Rapid. "Asta e realitatea" | VIDEO EXCLUSIV
Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap

Messi, de neoprit. Performanţă incredibilă reuşită de starul Barcelonei, aseară, contra lui Napoli

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 9 aug 2020

FC Barcelona s-a calificat în ”sferturile” Champions League, după o victorie acasă, cu scorul de 3-1, în faţa celor de la Napoli. Meciul tur s-a terminat la egalitate, 1-1.

Partida s-a decis în prima repriză. Napoli a început în forţă, iar Insigne a trimis în bară, în minutul 2. Vicecampioana Spaniei şi-a arătat colţii, iar Lenglet a deschis scorul, după ce a fructificat o lovitură de colţ. Messi a majorat avantajul, în minutul 23, după o faza fabuloasă, în care a croşetat pe rând defensiva italienilor şi a punctat din cădere, cu un şut de desprins din altă galaxie.

Reuşita din poarta lui Ospina a reprezentat golul cu numărul 115 pentru Messi, în Champions League. De asemenea a ajuns la cota 35 de echipe cărora la marchează în cea mai importantă competiţie continentală. Este urmat în această ierarhie de Cristiano Ronaldo şi Raul, cu 33 de formaţii cărora le-au marcat.