Nagelsmann cel Mare! VIDEO | Leipzig dă lovitura în minutul 88, bate Atletico cu 2-1 şi merge în semifinale! Nagelsmann cel Mare! VIDEO | Leipzig dă lovitura în minutul 88, bate Atletico cu 2-1 şi merge în semifinale!
Serena Williams, victorie în primul mare meci după pandemia de COVID-19: trei seturi în al 31-lea "blockbuster" cu sora Venus Serena Williams, victorie în primul mare meci după pandemia de COVID-19: trei seturi în al 31-lea "blockbuster" cu sora Venus
Cristi Borcea, prima reacţie după vânzarea lui Dinamo. Condiţia pentru mari performanţe în viitor: "Doar dacă e gata şi stadionul" Cristi Borcea, prima reacţie după vânzarea lui Dinamo. Condiţia pentru mari performanţe în viitor: "Doar dacă e gata şi stadionul"
Cinci cazuri de coronavirus la Malaga. Şi Darwin Machis, de la Granada, este infectat Cinci cazuri de coronavirus la Malaga. Şi Darwin Machis, de la Granada, este infectat
Cum a comentat Lucescu ”trădarea” deceniului în fotbalul din Ucraina. ”Pentru Şahtior rămân o legendă, însă aveam nevoie de competiţie, să fiu pe teren, să simt atmosfera” Cum a comentat Lucescu ”trădarea” deceniului în fotbalul din Ucraina. ”Pentru Şahtior rămân o legendă, însă aveam nevoie de competiţie, să fiu pe teren, să simt atmosfera”
Cosmin Contra, marea lovitură a spaniolilor? "Am un precontract semnat cu el!" Cosmin Contra, marea lovitură a spaniolilor? "Am un precontract semnat cu el!"

PSG a reuşit eventul în Franţa, după succesul din Cupa Franţei. Perin, intrare criminală la Mbappe. Starul francez a ieşit accidentat, în prima repriză

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 25 iul 2020

PSG a reuşit eventul în Franţa, după victoria din finala Cupei Franţei, pe stadionul ”Stade de France”, contra celor de la Saint-Etienne, cu scorul de 1-0. Partida s-a disputat fără spectatori.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 14, Mbappe a trecut în mare vieteză prin compartimentul defensiv advers, după care a şutat puternic, iar portarul a respins până la Neymar, care nu a mai ratat ţinta.

Cel mai important moment al partidie s-a petrecut în minutul 31. Perin a avut o intrare criminală la Mbappe, care a fost nevoită să iasă de pe teren. Fotbalistul lui Saint-Etienne a văzut direct cartonaşul roşu.

Actul secund nu a mai adus schimbări pe tabela de marcaj, iar PSG a câştigat pentru a 12-a oară Cupa Franţei în istorie şi a 4-a oară, în acest deceniu. Sezonul precedent a fost adjudecat de Rennes.

Echipele de start:

PSG: Navas - Kehrer (20 Dagba), Silva, Marquinhos, Bakker - Di Maria, Paredes (75 Veratti), Gueye, Neymar (33 Sarabia)- Mbappe, Icardi.

St.Etienne: Moulin - Kolodziejczak, Fofana, Perin, Debuchy (83 Krasso) - Camara (46 Neyou), MVila, Macon (34 Moukoudi), Boudebouz (75 Nordin), Bouanga - Hamouma (46 Khazri).