VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”

PSG a reuşit eventul în Franţa, după succesul din Cupa Franţei. Perin, intrare criminală la Mbappe. Starul francez a ieşit accidentat, în prima repriză

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 25 iul 2020

PSG a reuşit eventul în Franţa, după victoria din finala Cupei Franţei, pe stadionul ”Stade de France”, contra celor de la Saint-Etienne, cu scorul de 1-0. Partida s-a disputat fără spectatori.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 14, Mbappe a trecut în mare vieteză prin compartimentul defensiv advers, după care a şutat puternic, iar portarul a respins până la Neymar, care nu a mai ratat ţinta.

Cel mai important moment al partidie s-a petrecut în minutul 31. Perin a avut o intrare criminală la Mbappe, care a fost nevoită să iasă de pe teren. Fotbalistul lui Saint-Etienne a văzut direct cartonaşul roşu.

Actul secund nu a mai adus schimbări pe tabela de marcaj, iar PSG a câştigat pentru a 12-a oară Cupa Franţei în istorie şi a 4-a oară, în acest deceniu. Sezonul precedent a fost adjudecat de Rennes.

PSG: Navas - Kehrer (20 Dagba), Silva, Marquinhos, Bakker - Di Maria, Paredes (75 Veratti), Gueye, Neymar (33 Sarabia)- Mbappe, Icardi.

St.Etienne: Moulin - Kolodziejczak, Fofana, Perin, Debuchy (83 Krasso) - Camara (46 Neyou), MVila, Macon (34 Moukoudi), Boudebouz (75 Nordin), Bouanga - Hamouma (46 Khazri).