VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”

Reuşita lui Vinicius o duce pe CFR Cluj pe primul loc în Liga 1! "Nu a fost un meci uşor" / Costache: "Vini s-a întors"

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 6 mar 2021

CFR Cluj a câştigat meciul din deplasare cu UTA Arad, scor 1-0, în etapa cu numărul 26 din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport+. Campioana României a urcat pe locul 1 în clasament, cel puţin până la meciul FCSB – Gaz Metan Mediaş, de duminică. Fundaşul Vinicius a fost omul providenţial pentru CFR Cluj, în urma unei faze deja clasice: gol cu capul, în urma unui corner.

Raportul şuturilor pe poartă a fost 5-0. Vinicius a înscris în minutul 69, în urma unui corner executat perfect de către Ciprian Deac.

Itu, Păun şi Debeljuh au ratat ocazii mari pentru CFR Cluj în actul secund. În prima repriză, clujenii ar fi trebuit să primească un penalty, pentru un fault al lui Shlyakov asupra lui Manea.

"Sunt fericit pentru gol şi pentru că am câştigat trei puncte. Nu a fost un meci uşor. Prima repriză a fost aşa şi aşa, dar am intrat mai bine în repriza a doua. Sper să fim acolo în faţă în clasament", a spus Vinicius.

"Un adversar foarte bun. Au avut un joc de pase foarte bun, multă viteză în benzi. Nu avem ce să facem, nu putem să pasăm meci de meci, sunt şi meciuri în care trebuie să ne luptăm. N-am mai dat gol de mult din fază fixă. Vini s-a întors cu acest gol. Trebuie să luăm meci cu meci, să fim serioşi. Numai aşa am câştigat trei campionate, suntem un grup unit", a spus Ionuţ Costache.