Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers

Revenirea catalană. VIDEO: Juventus - FC Barcelona 0-2. Messi marchează şi face uitată prestaţia modestă din El Clasico

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 28 oct 2020

FC Barcelona a câştigat cea mai interesantă confruntare a etapei II din grupele Champions League. Fără Cristiano Ronaldo, încă pozitiv cu Coronavirus, campioana din Serie A a fost învisă cu 2-0.

În minutul 14, ”renegatul” Dembele a deschis scorul, din pasa lui Messi. Starul argentinian a marcat în prelungiri din penalty şi a făcut uitată prestaţia ştearsă din derby-ul cu Real Madrid de sâmbăta trecută.

• Juventus: Szczesny - Demiral, Bonucci, Danilo - Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Kuluevski - Chiesa, Morata, Dybala
  • Barcelona: Neto - Roberto, Araujo, Lenglet, Alba - Pjanic, De Jong - Griezmann, Pedri, Dembele - Messi

Morata, ghinionistul serii

Partida dintre Juventus - FC Barcelona a adus o premieră, care îl are protagonist pe Alvaro Morata.

Spaniolul a înscris de trei ori, dar VAR i-a stricat bucuria.În minutul 15, imediat după golul de 1-0 reuşit de Dembele, Morata a egalat, dar sistemul video a arătat că a fost offside.

Au urmat apoi alte două goluri, în minutele 30 şi 59, ambele anulate din acelaşi motiv.