VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

Rezultatele turului 4 din Cupa României: Petrolul, Concordia Chiajna şi Gloria Buzău, calificări dramatice. Farul era să se facă de râs

Cupa României Publicat pe 21 oct 2020

Formaţia Petrolul Ploieşti s-a calificat, miercuri, în 16-imile de finală ale Cupei României, trecând în turul patru al competiţiei de Metaloglobus Bucureşti, scor 2-1 după prelungiri.

La meciul disputat de Petrolul în deplasare, gazdele au condus cu 1-0, prin golul marcat de Gavârliţă în minutul 47.

Pentru Petrolul Ploieşti au înscris Manolache ’49 şi Roige ‘104.

În minutul 60, de la Metaloglobus a fost eliminat Ciubotariu, iar în minutul 80 Buhăescu (Petrolul) a ratat un penalti.

Alte rezultate din turul patru al Cupei României:

• CSA Axiopolis Sport Cernavodă – AFC Farul Constanţa 1-1 (3-5 la loviturile de departajare)
  • CS Viitorul Dăeşti – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1-2 după prelungiri

Echipele învingătoare s-au calificat în şaisprezecimile competiţiei, în care vor evolua şi formaţiile din Liga I.