VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!
El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc
VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks
VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă

Se mai gândeşte Dan Nistor la echipa naţională? ”Las pe alţii să vorbească”

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 15 mar 2024

”U” Cluj a învins pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Botoşani, în primul meci al play-out-ului Superligii.

Clujenii au deschis scorul din penalty, prin Dan Nistor, în minutul 15. Intrat în minutul 63, Ante Roguljic a rezolvat meciul cu două goluri. Mai întâi a înscris pentru 2-0 în minutul 77, iar la ultima fază a meciului, în minutul 90+7, a stabilit rezultatul final, 3-0 pentru.

Este un sezon de vis pentru Dani Nistor. Experimentatul fotbalist a ajuns la 12 reuşite stagionale. La finalul partidei cu ultima clasată, acesta a fost întrebat despre o posibilă convocare la echipa naţională, acolo unde a jucat de 7 ori.

”Am suferit foarte mult pentru că nu ne-am calificat în play-off, cred că meritam acest lucru.

Obiectivul este locul şapte, meciul de baraj pentru Conference League şi finala Cupei României. Nu ştiu, nu vorbesc eu despre acest lucru. Eu vreau să-mi fac treaba cât mai bine aici. Orice fotbalist se gândeşte la echipa naţională şi cred că şi eu mă gândesc, dar las pe alţii să vorbească”,