Scor ireal în fotbalul feminin. Anglia nu a avut milă de Letonia şi a stabilit un nou record Scor ireal în fotbalul feminin. Anglia nu a avut milă de Letonia şi a stabilit un nou record
Cristiano Bergodi, după calificarea în semifinalele Cupei României: „Patronul era bucuros!” +ce a zis de primă Cristiano Bergodi, după calificarea în semifinalele Cupei României: „Patronul era bucuros!” +ce a zis de primă
Iacob a ieşit la atac după ce a fost furat de arbitru: „Am fost făcut KO! Trebuia să am sânge!?” Iacob a ieşit la atac după ce a fost furat de arbitru: „Am fost făcut KO! Trebuia să am sânge!?”
VIDEO ǀ Sepsi OSK, prima semifinalistă a Cupei României! VIDEO ǀ Sepsi OSK, prima semifinalistă a Cupei României!
Robert Lewandowski ar putea primi Balonul de Aur! Ce a declarat redactorul-şef al France Football Robert Lewandowski ar putea primi Balonul de Aur! Ce a declarat redactorul-şef al France Football
Naţionala de fotbal feminin, învinsă categoric de Italia, în ultimul meci din acest an, din cadrul preliminariilor Cupei Mondiale Naţionala de fotbal feminin, învinsă categoric de Italia, în ultimul meci din acest an, din cadrul preliminariilor Cupei Mondiale

VIDEO | A venit momentul aşteptat de fanii lui PSG! Primul gol al lui Messi în Ligue 1, o reuşită în stilul caracteristic

Ligue 1 Publicat pe 20 nov 2021

Leo Messi a avut nevoie de 412 minute jucate în acest sezon pentru a înscrie primul gol al carierei în Ligue 1. Reuşita atât de aşteptată de fanii parizienilor a venit în minutul 87 al meciului cu Nantes, câştigat de echipa lui Mauricio Pochettino cu scorul de 3-1, în etapa a 15-a stagiunii.
Trimis titular în linia ofensivă stelară care i-a mai conţinut pe Mbappe şi Neymar, Messi a avut două mari ocazii în prima repriză, dar de fiecare dată a ratat din postura de unu vs. unu cu portarul Lafont.

În partea a doua, Messi a stat la baza autogolului incredibil marcat de Appiah, apoi a ieşit în evidenţă.

Pe un contraatac rapid, Leo a fost lansat bine de Mbappe, apoi a marcat în stilul caracteristic: dribling scurt şi şut elegant la colţul lung, cu stângul, fără şanse pentru Lafont. Argentinianul a pus, astfel, capăt unei serii de 412 minute fără gol în prima ligă din Hexagon.