VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă
VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”

VIDEO | A venit momentul aşteptat de fanii lui PSG! Primul gol al lui Messi în Ligue 1, o reuşită în stilul caracteristic

Ligue 1 Publicat pe 20 nov 2021

Leo Messi a avut nevoie de 412 minute jucate în acest sezon pentru a înscrie primul gol al carierei în Ligue 1. Reuşita atât de aşteptată de fanii parizienilor a venit în minutul 87 al meciului cu Nantes, câştigat de echipa lui Mauricio Pochettino cu scorul de 3-1, în etapa a 15-a stagiunii.
Trimis titular în linia ofensivă stelară care i-a mai conţinut pe Mbappe şi Neymar, Messi a avut două mari ocazii în prima repriză, dar de fiecare dată a ratat din postura de unu vs. unu cu portarul Lafont.

În partea a doua, Messi a stat la baza autogolului incredibil marcat de Appiah, apoi a ieşit în evidenţă.

Pe un contraatac rapid, Leo a fost lansat bine de Mbappe, apoi a marcat în stilul caracteristic: dribling scurt şi şut elegant la colţul lung, cu stângul, fără şanse pentru Lafont. Argentinianul a pus, astfel, capăt unei serii de 412 minute fără gol în prima ligă din Hexagon.