Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | AC Milan bifează a patra victorie consecutivă şi e pe locul secund în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 31 mar 2024

AC Milan a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia AC Fiorentina, într-un meci al etapei a 30-a din Serie A.

Partida de la Florenţa s-a decis în primele opt minute ale reprizei secunde, după o primă parte în care milanezii au fost cu ocaziile, iar portarul gazdelor, Terraciano, cu intervenţiile.

În minutul 47, oaspeţii au deschis scorul, prin Loftus Cheek, dar Fiorentina a egalat trei minute mai târziu, la golul lui Duncan. După alte trei minute milanezii au făcut 2-1 prin Rafael Leao şi asta a fost istoria partidei. Pulisic a avut un gol anulat în minutul 76, pentru ofsaid, dar tot Milan s-a impus cu 2-1.

Echipa lui Stefano Pioli are 65 de puncte şi este a doua în Serie A, iar AC Fiorentina e pe 10, cu 43 de puncte.