E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie

VIDEO | Benzema şi Asensio, magicienii Realului în meciul câştigat cu Valencia. Madrilenii revin la 2 puncte de Barcelona în cursa pentru titlu

Fotbal Internațional Publicat pe 19 iun 2020

Real Madrid s-a impus în această seară, pe teren propriu, 3-0 cu Valencia, într-un meci din etapa a 29-a din La Liga.

Valencia a început ceva mai bine, iar Rodrigo a reuşit după 21 de minute  de joc să-l învingă pe Courtois din apropiere, dar golul a fost anulat de VAR. Real şi-a revenit după pauză, când a profitat şi de o cădere în jocul oaspeţilor. Veteranul Benzema a lovit primul, în minutul 61, după o pasă de la Hazard, iar nou intratul Asensio, revenit după o mai veche accidentare, a marcat la prima atingere a mingii, în minutul 74, şi a dus scorul la 2-0. Nu a fost ultimul gol al meciului, pentru că acelaşi Benzema a ieşit la rampă cu o execuţie minunată, în minutul 86, şi a stabilit rezultatul final, 3-0. Căzută total, Valencia a mai suferit o lovitură. Abia intrat pe teren, sud coreeanul Kangin Lee a văzut cartonalul roşu cu un minut înainte de final.

După acest succes, Real acumulează 62 de puncte şi se apropie la două lungimi de liderul Barcelona. De partea cealaltă, Valencia rămâne cu 43 de puncte pe poziţia a opta, dar nu iese din lupta pentru un loc care să-i permită la final să evolueze într-o cupă europeană.