VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”

VIDEO |CFR PIERDE VITEZĂ ÎN „ŞTEFAN CEL MARE”. CAMPIOANA ÎŞI PĂSTREAZĂ PRIMUL LOC, DAR SIMTE TOT MAI MULT AMENINŢAREA FCSB-ULUI

Video Publicat pe 10 nov 2019

Dinamo şi CFR Cluj au remizat în Ştefan cel Mare, 0-0, în derby-ul etapei a 16-a din Liga 1, meci transmis în direct de Look Plus.

Campionii ar fi putut primi penalty în minutul 6, când Costache a fost călcat în careu de Mrzljak, dar centralul Ovidiu Haţegan nu a dictat nimic. Păun şi Popescu au ratat câte o situaţie, pentru CFR, respectiv Dinamo, dar ocazia primei reprize a fost irosită de Moldoveanu, în minutul 42, însă poarta „vişiniilor” s-a aflat Arlauskis, care şi-a salvat echipa. Şi tot Dinamo s-a aflat în atac în prelungirile primei reprize, atunci când fotbaliştii lui Dusan Uhrin au solicitat penalty la un presupus henţ în careu al lui Costache.

La 10 minute de la reluarea jocului, CFR a trecut pe lângă gol. Boli şi mai ales Rondon au ratat la aceeaşi fază, însă Piscitelli a fost imbatabil în poarta gazdelor. Iar 5 minute mai târziu, echipa lui Dan Petrescu a solicitat din nou penalty, la o fază la care Păun a fost tras de tricou de Ciobotariu, iar fotbalistul clujean s-a prăbuşit în careu, însă Haţegan a fost din nou de neînduplecat.

Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, poate cu excepţia ocaziei ratate de Hoban (minutul 86), astfel că cele două echipe încheie la egalitate. După acest rezultat, CFR Cluj rămâne pe primul loc cu 31 de puncte, în timp ce Dinamo este pe poziţia a noua cu 21 de puncte.