E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie

VIDEO | Dacă e marţi, e spectacol în Liga Campionilor! Haaland şi Mbappe au fost responsabili cu show-ul în Dortmund - PSG. Cum s-a terminat meciul

Champions League Publicat pe 19 feb 2020

Borussia Dortmund s-a impus în această seară, pe teren propriu, 2-1 cu PSG, într-un meci din optimile de finală ale UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, puştiul-minune al germanilor, norvegianul Haaland a ieşit de două ori la rampă. A deschis scorul în minutul 69, ajutat şi de şansă, iar apoi a marcat un gol de generic, cu o torpilă care l-a lăsat fără replică pe Navas, în minutul 77. Cu cele două goluri din meciul cu PSG, Erling Haaland a ajuns la un total de 10 goluri în şapte partide jucate în Liga Campionilor, toate în acest sezon.

Între cele două reuşite ale vikingului, Mbappe a făcut o cursă de excepţie, a ridiculizat întreaga defensivă a Borussiei şi i-a pasat ideal lui Neymar, care nu a iertat (minutul 75). Şi tot Neymar a trimis în bară pe final şi a irosit şansa Parisului de a pleca neînvinsă din Germania. S-a terminat în cele din urmă 2-1 pentru Dortmund, dar PSG rămâne favorită, mai ales că meciul decisiv se va juca pe „Parc des Princes”