VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks
VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă
VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm

VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 1-0. Puncte colosale bifate de ilfoveni

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 29 mar 2024

FC Voluntari a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe Hermannstadt, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Merloi, în minutul 69, din penalty.

VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 1-0 (Merloi 70-penalty), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start:

• Voluntari: O. Vâlceanu - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Boboc, A. Ciobanu, Crepulja, Aliji - Raţa, Dumiter, D. Andrei
  • Hermannstadt: Căbuz - Butean, Bejan, Ionuţ Stoica, Opruţ - Balaure, Murgia, Sota, Jipa - Neguţ, D. Paraschiv

Minutul 90+5: Final de meci! Voluntari se impune cu 1-0.

Minutul 87: Iancu bate o lovitură liberă aproape de careu. Mingea s-a scurs pe plasa porţii.

Minutul 70: GOL Voluntari! Butean comite henţ în careu, iar centralul dictează penalty, după intervenţia VAR. Merloi a transformat fără emoţii de la 11 metri.

Mintul 56: Balaure reia în forţă aproape de vinclu. Mingea a atins bara.

Minutul 47: Andrei finalizează din unghi, dar portarul sibienilor respinge în corner.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 13: Neguţ îl păcăleşte din preluare pe Matricardi şi reia cu efect din 10 metri. Vâlceanu respinge spectaculos.

Minutul 9: Dumiter profită de o eroare a apărării şi reia din careu de lângă 3 adversari. Căbuz reuşeşte să pareze.

Minutul 1: A început partida!

------------------------------------

Înaintea acestui duel, FC Hermannstadt ocupă locul 8, cu 23 de puncte. Sibienii au început perfect play-out-ul şi au câştigat pe teren propriu cu Dinamo, scor 3-0, într-un meci în care scorul final a fos stabilit încă din prima repriză.

De cealaltă parte, FC Voluntari nu a mai câştigat în campionat din semptembrie, când făceau surpriză şi băteau Rapidul pe Giuleşti cu 2-1. Ilfovenii se află pe locul 15, cu 14 puncte, şi luptă pentru salvarea de la retrogradare.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.