VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | Flensburg - Dinamo 37-30! Echipa lui Xavi Pascual a rezistat doar o repriză în Germania şi a ajuns ultima în grupă

Handbal Publicat pe 17 nov 2021

Dinamo a pierdut, în direct pe Look Sport, scor 30-37, meciul cu Flensburg (Germania) din etapa a şaptea a grupelor Ligii Campionilor 2021/2022. Înfrângerea de pe terenul nemţilor, coroborată cu victoria lui Motor în faţa lui Veszprem, duce echipa lui Xavi Pascual pe ultimul loc al grupei, dar şansele de calificare rămân!

După un început prost, în care gazdele s-au desprins rapid la 8-3, bucureştenii au avut forţa de a reveni, a egala întâi la 11, iar apoi a trece în avantaj la 13-12. La pauză s-a intrat la egalitate, 14-14, după 30 de minute echilibrate, în care jocul cu pivotul a mers foarte bine, iar partea a doua putea fi privită cu speranţă.

Doar că "dulăii" nu au putut ţine ritmul impus în partea a doua, iar Flensburg s-a desprins încet, dar sigur. Mai întâi la 18-15, apoi la 24-19, într-un moment al jocului în care o nouă revenire părea din ce în ce mai puţin posibilă. Diferenţa de cel puţin cinci goluri s-a păstrat până aproape de final, iar nemţii au accelerat în ultimele minute pentru un 37-30 convingător, care i-a scăpat de ultimul loc în grupă.

Rămasă ultima în clasament, cu patru puncte, unul sub Porto, Flensburg şi PSG, Dinamo va avea şansa revanşei contra nemţilor pe 25 noiembrie, în direct la Look Sport.